פעילות בגני ילדים

עמותת נגב בר-קיימא, עיריית באר שבע ומכתשים בפעילות לשיפוץ הגנים זאת מתוך מטרה להכשירם כ-"גן ירוק".
עמותת נגב בר-קיימא, עיריית באר שבע ומכתשים בפעילות לשיפוץ הגנים זאת מתוך מטרה להכשירם כ-"גן ירוק".
עמותת ´נגב בר-קיימא´, בשיתוף חברת ´מכתשים´ והפורום לאחריות סביבתית-חברתית בשיתוף עם מפעל ´מכתשים´ באר-שבע ועם מנהל החינוך של עיריית באר שבע ומשרד החינוך, מקיימים זו השנה השנייה, פעילות ייחודית בגני הילדים בשכונה. זאת מתוך מטרה להכשירם כ-"גן ירוק"

בשני הגנים בשכונה ג : גן חנה סנש וגן המעפילים ששנים רבות לא עברו שיפוץ, התאחדו הגננות והצוות החינוכי, ביחד עם ההורים והילדים, ליומיים שהוקדשו לטיפוח הגנים. יוזמה זו היא חלק מפרויקט שייזמה עמותת נגב בר קיימא במסגרת הפורום הציבורי שליד מפעל מכתשים באר-שבע. צוירו ציורים עליזים על הקירות, נוקתה החצר ונשתלו צמחים.

על מהות הפרויקט בגני הילדים של שכונה ג´, הפועל זו שנתו השנייה, מסבירה רונית איבגי, מנהלת קשרי קהילה וסביבה של עמותת נגב בר-קיימא ורכזת הפעילות הסביבתית-חברתית בשכונה: "מטרת הפרויקט היא חיזוק הקשר הורה-ילד ופיתוח מנהיגות סביבתית מקרב הורי הילדים. הפעילות בגני הילדים כוללת- פעילות חינוכית וטיפוח החצר, כאשר כל גננת מקבלת הדרכה והנחייה באופן אישי לאורך כל השנה מטעם העמותה בנושאי איכות סביבה בגן.במקביל לפעילות החינוכית עם הילדים בשעות הבוקר מתקיימת פעילות הורים-ילדים בנושאים סביבתיים אחרי הצהריים, בשיתוף מחלקת הרווחה של עיריית באר שבע, זאת מתוך האמונה כי הילדים משמשים כשגרירים לנושא איכות הסביבה, ובעקבותיהם מתגייס לנושא הבית והמשפחה, השכונה, העיר וכן הלאה".

בכדי להכין את הגנים והצוות החינוכי לפרויקט מתקיימים על בסיס קבוע ימי הערכות והשתלמות לכ-200 גננות וסייעות העובדות בעיריית באר-שבע בשיתוף פעולה עם מוניקה ידלין מנהלת מחלקת גני הילדים בעיריית באר שבע והפיקוח על גני הילדים מטעם משרד החינוך. בכל גן מתקיימות אספות הורים בה מעדכנות הגננות את הורי הילדים לגבי תוכנית ´´הגן הירוק´´ הכוללת פעילות קהילתית סביבתית. במסגרת הפרויקט ילמדו ויתנסו ההורים והתלמידים בנושאים וערכים כגון: מחזור חומרים מהסביבה הקרובה, פעילויות של גינון, צביעה והצללה בגנים, ניקיון הסביבה, פיסול סביבתי בחומרים נפוצים כגון בוץ, ועוד.

מנהלת עמותת ´נגב בר-קיימא´,בלהה גבעון, אמרה כי: "בחרנו לעבוד בנושא הסביבתי דווקא עם שכונה ג´, הסובלת שנים רבות מהזנחה. לשמחתנו, גילינו שם תושבים המעוניינים לשנות את סביבתם וצמאים לכל שיפור במצב השכונה ומוכנים להתגייס לפעילות. פעילות זו מתקיימת הודות למפעל ´מכתשים´ באר שבע עמו מתקיים פורום ציבורי לשקיפות ורק כך נבנים יחסי אמון בין הקהילה למפעל. השותפות עם עיריית באר שבע, אגף החינוך, משרד החינוך, האגף לאיכות הסביבה של עיריית באר שבע משמים עבורנו דגם אותו יש לקיים גם בשכונות נוספות למען העיר ותושביה".

גולשים שהתעניינו בפעילות בגני ילדים התעניינו גם ב:

ביחד עם התושבים:פרסנו והקמנו מערכת השקיה בשטח: השקיית דשא, עצים וערוגות ונטענו כ-35 עצי פרי בשטח הגינה. כמו כן, הקמנו ועדת איכות סביבה בעיריית קריית מלאכי.

למידע נוסף
מטרת הפרויקט: מניעת זיהום אקוויפר ההר (מי השתייה של איזור ב"ש) ע"י שפכי חברון הזורמים בערוץ הנחל.
למידע נוסף
בעקבות המצב הביטחוני עמותת נגב בר -קיימא מקיימת פעילות התנדבותית במקלטים
למידע נוסף
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה