שבוע ניקיון ואיכות סביבה בתל שבע

תל-שבע מתגייסת: כל העיירה השתתפה בשבוע הניקיון ואיכות הסביבה.תל-שבע מתגייסת: כל העיירה השתתפה בשבוע הניקיון ואיכות הסביבה.מראה לא שגרתי נגלה לעיני הבאים לעיירה הבדואית תל-שבע ביום ה´ בשבוע שעבר: כל עובדי המועצה המקומית, כולל הפקידות הבכירה, ראש המועצה וסגנו, ועשרות חיילי צה"ל, אחזו בשקיות לאיסוף פסולת, מטאטאים.

היה זה יום השיא של שבוע הניקיון ואיכות הסביבה שצוין בעיירה על ידי ראש המועצה הנבחר, מוסה אבו-עשא, וסגנו הממונה על תיק החינוך ואיכות הסביבה חליל אבו-רקייק, בשיתוף עמותת נגב בר-קיימא, חברת ´מכתשים´ ו-קק"ל. במהלך השבוע נלמד נושא איכות הסביבה וחשיבותו במוסדות החינוך בעיירה, ונערכו מבצעי ניקיון ברחובות העיירה ובוואדי גז הסמוך אליה.

כאמור, יום ה´ היה יום השיא של המבצע, וראש המועצה החדש, מוסה אבו-עשא התעקש על כך שכל עובדי העירייה – מהזוטר עד הבכיר ביותר, וגם הוא וסגנו, ישמשו דוגמא אישית ויצאו לנקות את העיירה וסביבתה במו ידיהם. קק"ל, שנתנה אף היא חסות למבצע, העניקה למנקים שקיות גדולות לאיסוף אשפה. בחסות קק"ל הגיעו לעיירה עשרות חיילי צה"ל ממוצא בדואי, שהתנדבו בשמחה וסייעו לניקיון העירייה, לשמחת התושבים והתלמידים. האירוע כולו היה מרשים וססגוני, ובמועצת תל-שבע מבטיחים כי יהיו עוד רבים כאלה. רונית איבגי, רכזת הקהילה של עמותת נגב בר-קיימא, סייעה למועצה לרכז ולארגן את האירוע על הצד הטוב ביותר.

ראש מועצת תל-שבע, מוסה אבו-עשא, אמר: "נושא איכות הסביבה והניקיון בתל-שבע הוא אחד הנושאים המשמעותיים ביותר שהצבתי על סדר היום עם היבחרי. מיניתי את סגני, חליל אבו-רקייק, שהוא איש חינוך וותיק, על תיק איכות הסביבה, בנוסף לתיק החינוך, בשל החשיבות הרבה שאני רואה לנושא, ובמיוחד לחינוך לאיכות הסביבה בקרב הדור הצעיר של העיירה. אני רואה בעמותת ´נגב בר-קיימא´ שותפה לדרך זו, ואני מאמין שביחד נצליח להזיז דברים בעיירה תל- שבע, גם אם הדרך תהיה ארוכה וקשה".

מנהלת עמותת נגב בר-קיימא, גב´ בלהה גבעון ציינה את ההתלהבות והמוטיבציה הגבוהה אשר איפיינו את תושבי תל-שבע בעת מבצע הניקיון. "אני מתרשמת מהרצינות והאכפתיות של הנושא בקרב ראש המועצה החדש, ואני מאמינה שאם העיירה תמשיך בדרך זו – אנו נזכה לראות כאן מהפכה שקטה, אשר תשפיע על חיי כולנו פה בנגב".

גולשים שהתעניינו בשבוע ניקיון ואיכות סביבה בתל שבע התעניינו גם ב:

בעקבות המצב הביטחוני עמותת נגב בר -קיימא מקיימת פעילות התנדבותית במקלטים
למידע נוסף
ביחד עם התושבים:פרסנו והקמנו מערכת השקיה בשטח: השקיית דשא, עצים וערוגות ונטענו כ-35 עצי פרי בשטח הגינה. כמו כן, הקמנו ועדת איכות סביבה בעיריית קריית מלאכי.

למידע נוסף
מטרת הפרויקט: מניעת זיהום אקוויפר ההר (מי השתייה של איזור ב"ש) ע"י שפכי חברון הזורמים בערוץ הנחל.
למידע נוסף
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה