כנס ועדי שכונות

לראשונה: התקיים כינוס משותף של ועדי פעולה לשינוי סביבתי בשכונות של באר שבע.

לראשונה: התקיים כינוס משותף של ועדי פעולה לשינוי סביבתי בשכונות של באר שבע.

במסגרת הפעילות של עמותת ´נגב בר-קיימא´ בקרב ועדי הפעולה לשינוי סביבתי-חברתי בשכונות באר שבע, התקיים במכללה האקדמית סמי שמעון, ביום ב´ (ה-15 באוק´), כינוס ראשון מסוגו של ועדי השכונות.

מטרת הכינוס: הצבת מטרות ויעדים למאבק על איכות החיים בשכונות, שיתוף פעולה בין הוועדים ואיחוד משאבים. בלהה גבעון: וועדי הפעולה בשכונות הם חלק בלתי נפרד מאיכות הסביבה ואיכות החיים באזור. אנו מאמינים כי השינוי חייב להתחולל מלמטה

במסגרת הפעילות של עמותת ´נגב בר-קיימא´ בקרב ועדי הפעולה לשינוי סביבתי-חברתי בשכונות באר שבע, התקיים במכללה האקדמית סמי שמעון, ביום ב´ (ה-15 באוק´), כינוס ראשון מסוגו של ועדי השכונות. בכינוס הייתה נציגות מרשימה לוועדי השכונות רמב"ם, א´ ו-ג´. אלו הם שלושה ועדים פעילים, אותם מלווה עמותת ´נגב בר-קיימא´ ומעניקה להם באופן שותף ליווי, הדרכה ומשאבים.

הכינוס החל בדברי פתיחה של מנהלת עמותת נגב בר-קיימא, גב´ בלהה גבעון, אשר דיברה על חשיבות הנושא הסביבתי-חברתי בשכונות ועל האפקטיביות שלו בשיפור איכות חיי התושבים. גב´ רונית איבגי, יו"ר ועד שכונת הרמב"ם וחברת העמותה, הציגה את תולדות המאבק ודרכי הפעולה של ועד שכונת הרמב"ם, שהגיע לאחרונה להישגים מרשימים. לאחר מכן נשא דברים מר ישראל בלייכר, מנהל חברת ´אי.אל.ביז´, אשר פירט בפניהם את יתרונות רשת האינטרנט לפעילותיהם. החברה, המאמינה במעורבות חברתית, תקים בקרוב אתר אינטרנט בחינם לכל אחד מהוועדים. לסיכום, התקיים בין הנוכחים דיון פורה, שבעקבותיו הוחלט על שיתוף פעולה בהמשך למען האינטרס המשותף, והקמת ארגון גג המשותף לוועדים.

מנהלת עמותת נגב בר-קיימא, גב´ בלהה גבעון, אמרה כי: שנה זו היא שנת העשור להיווסדה של עמותת נגב בר-קיימא. העמותה חרטה על דגלה את נושא שיפור איכות הסביבה בנגב, ובמהלך שנים אלה היו לה הישגים רבים בתחום. וועדי הפעולה בשכונות הם חלק בלתי נפרד מאיכות הסביבה ואיכות החיים באזור. אנו מאמינים כי השינוי חייב להתחולל מלמטה, ורק התושבים עצמם יכולים להוליך תהליך שיביא לשינוי המיוחל".

נציגי הוועדים הביעו את קורת רוחם מהיוזמה ומהמפגש. יו"ר ועד הפעולה בשכונה א´, מר שלמה סלומון, אמר כי לכינוס זה יש חשיבות רבה, וכי הוא מקווה כי כעת התהליך רק ילך ויתרחב, וכי וועדים נוספים יצטרפו אליו. "רק בכוחות משותפים נצליח לגרום לרשות לפעול לטובת ענייני התושבים, ולגרום לתוצאות בשטח", אמר מר סלומון. מר שמעון פינטו, מוועד הפעולה בשכונה ג´, אמר: "אנו מודים לעמותת נגב בר-קיימא, אשר רואה לנגד עיניה את החשיבות הרבה של פעילות התושבים בשכונות, לאור הבעיות הקשות והרבות הקיימות. אני מקווה כי פעילותנו זו תסייע בסופו של דבר לחולל את השינוי".


גולשים שהתעניינו בכנס ועדי שכונות התעניינו גם ב:

ביחד עם התושבים:פרסנו והקמנו מערכת השקיה בשטח: השקיית דשא, עצים וערוגות ונטענו כ-35 עצי פרי בשטח הגינה. כמו כן, הקמנו ועדת איכות סביבה בעיריית קריית מלאכי.

למידע נוסף
מספרים, עובדות ושאלות.
למידע נוסף
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה