"פחומי"

פיילוט הפרדת פסולת בשכונת רמות רכסים בבאר שבע. הפרויקט בהובלת אגף איכות הסביבה, משאבי קהילה בעיריית באר שבע ועמותת נגב בר קיימא שיפעילו פיילוט ראשון מסוגו בבאר שבע, להפרדת פסולת לזרם יבש ורטוב בשכונת רמות רכסים.

בשלב הראשון של הפיילוט יתבצע הפרדת פסולת בשכונת רמות ולאחר מכן יתרחב הפרויקט לשאר השכונות בעיר.

 

במסגרת הפיילוט יעברו תושבי השכונה הדרכה ותדרוך כיצד להפריד פסולת. הפיילוט יתקיים בשכונה כשהמטרה היא להרחיב את הפעילות לשאר השכונות בעיר באר שבע.

לטובת הפרויקט יוצבו מיכלים לאיסוף הפסולת בהפרדה בנקודות רבות בשכונה וחברת "נגב אקולוגיה", לטיפול ומחזור פסולת, תאסוף את הפסולת ותעביר אותה אל מתקני המחזור.

בלהה גבעון, מנכלית עמותת נגב בר קיימא מפעילת הפרויקט בשיתוף עיריית באר שבע ציינה כי מטרת הפיילוט היא לחנך ולהקנות לתושבי השכונה הרגלי הפרדת פסולת ובכדי להפחית כמויות הפסולת בעיר בכלל:

"הפיילוט להפרדת פסולת בשכונת רמות, הינו ראשון מסוגו בדרום. ללא שיתוף עיריית באר שבע לא יכולנו לקיים פיילוט זה. מטרתנו בראש ובראשונה היא לחנך למודעות סביבתית. באמצעות פיילוט זה ילמדו תושבי השכונה להפריד פסולת ויהפכו לשגרירים בנושא במשפחותיהם. בנוסף, באמצעות הפיילוט יצטמצמו באופן ניכר כמויות הפסולת של העיר ובכך תצטרף באר שבע לשורה של רשויות המובילות בארץ את נושא הפרדת פסולת".

פרסום ראשון :30/03/2013 10:48:32
עדכון אחרון :17/04/2013 11:57:17
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה