אימאם, שפר את איכות הסביבה בעירך

עמותת נגב בר קיימא ערכה לאימאמים ולמנהיגים רוחניים ברהט סדנא ייחודית המתייחסת לתכנון הסביבתי של המרכז העירוני. חוסני אבו עג´מי, מנהל הסדנא מטעם המרכז הקהילתי: "עכשיו נוכל לשמוע בתפילות במסגדים גם מסרים למען הסביבה"
(עודד בר-מאיר - mynet)

מעתה האימאמים במסגדים ברהט לא יסתפקו רק בדרשות ותפילות. במסגרת קורס לאיכות סביבה, אותו קיים המשרד להגנת הסביבה לאימאמים ממסגדי העיר רהט, ערכה עמותת נגב בר קיימא סדנא ייחודית המתייחסת לתכנון הסביבתי של המרכז העירוני של רהט.

במסגרת הסדנא הוצגו למשתתפים תצלומי אוויר של מרכז העיר ומפות תכנון בניין העיר של המרכז. בהמשך הוצגו לנוכחים מרכזי ערים מדבריות כמו מרקש, אריזונה ועוד. זאת במטרה להעניק השראה לאימאמים באשר לתכנון הסביבה במרכזים.

במהלך הסדנא למדו האימאמים לזהות מפגעים סביבתיים ושטחים פתוחים מוזנחים כדי לתכנן תוכנית שיקום עבורם. בהמשך יצאו המשתתפים אל מרכז העיר וביצעו סקר סביבתי מקיף בעיר. באמצעות תוצאות הסקר תכין העמותה, יחד עם המשתתפים, תוכנית עבודה לשיפור פני העיר. התוכנית תבוצע בשיתוף אגף שפ"ע בעירייה.

בלהה גבעון, מנכ"לית עמותת נגב בר קיימא, התייחסה אמרה כי נושא איכות הסביבה הינו משותף לכל תושבי הנגב באשר הם: "נושא איכות הסביבה הינו המכנה המשותף האמיתי עבור האוכלוסיות השונות בנגב. באמצעות שיתוף פעולה עם מנהיגים רוחניים במגזר הבדואי נוכל ליישם תכניות סביבתיות ולהעביר מסרים סביבתיים לתושבים רבים בעיר. ללא שיתוף פעולה מלא לא נוכל ליצור מודעות לנושאי סביבה וקיימות במגזר הבדואי".

חוסני אבו עג'מי, מנהל הקורס מטעם המרכז הקהילתי ברהט, בירך על ההתגייסות של המשתתפים. הוא ציין כי הוא בטוח שהמסרים יעברו לשאר התושבים בעיר.

"ההחלטה לקיים קורס סביבתי לאימאמים ולמנהיגים רוחניים הייתה לאור ההשפעה שלהם על הציבור הרחב. כעשרים משתתפים לקחו חלק פעיל בקורס והפכו לסוכני מידע סביבתי. אני מאמין שלאחר השתתפות האימאמים בקורס נוכל לשמוע בתפילות יום שישי במסגדים בעיר גם מסרים למען הסביבה בה אנו חיים", סיכם אבו עג'מי.

פרסום ראשון :15/09/2011 08:54:53
עדכון אחרון :15/09/2011 08:55:57
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה