קמפיין המחזור הגדול של אופקים יוצא לדרך

עיריית אופקים השיקה השבוע קמפיין גדול לעידוד המחזור בעיר. את הקמפיין מובילים אגף שפ"ע בעיר יחד עם מנכ"ל עיריית אופקים ובייעוץ ובהכוונת עמותת נגב בר קיימא.

במסגרת הקמפיין נשלחו לכל בתי האב בעיר איגרת לתושב עם הסברים ומידע אודות המחזור והסדרי ניקיון העיר, וכן הוצבו שלטים ברחבי העיר עם סלוגנים שנבחרו במיוחד על ידי ילדי העיר בשיתוף מנהל החינוך. בשבוע הקרוב יתחיל מבצע רחב היקף לניקיון איכות הסביבה ומחזור בשכונות העיר.

עיריית אופקים בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, ועמותת נגב בר קיימא השיקה ביום א' האחרון קמפיין ענק להעלאת מודעות התושבים למחזור פסולת. בחודשים האחרונים הציבה העירייה עשרות מתקנים למחזור הכוללים מיכלים לאיסוף בקבוקי פלסטיק, תקליטורים וסוללות משומשות ומיכלים לאיסוף נייר. צעדים משמעותיים אלה הם חלק מהפיכת אופקים לעיר ממחזרת, במסגרת זו הושק קמפיין הסברה גדול בקרב התושבים במטרה להטמיע וליצור אצל התושבים הרגלי מחזור ושמירה על הסביבה.

במסגרת הקמפיין החל אגף שפ"ע על כל עובדיו במאמץ מיוחד יחד עם אגף הצעירים שבמתנ"ס אופקים בשילוט ,תליית מודעות וחלוקת חוברות הסברה לכל תיבות הדואר ובתי האב בעיר. החוברת כוללת הסברים להפרדת הפסולת הביתית למחזור ומידע על ימי פינוי פסולת וגזם בעיר. בנוסף לחוברות ההסברה הוצבו שלטי חוצות ודגלים בצירים הראשיים וברחובות העיר עם סלוגנים שחוברו ע"י תלמידים במיוחד לקמפיין. הסלוגנים הנבחרים: "שווה למחזר לעולם יפה יותר" "באופקים ממחזרים ועל ניקיון הסביבה שומרים" "אופקים זו הסיבה לשמור על הסביבה", זיכו את התלמידים בפרסים במסגרת תחרות בין בתי הספר למציאת סלוגן המבטא את השינוי הסביבתי אותו עוברת העיר.

שמעון אלישע, מנהל מחלקת סביבה באגף שפ"ע בעיר אמר כי בזכות התהליך אותו עוברת אופקים בחצי השנה האחרונה הצלחנו להגדיל את היקף המחזור בכ- 25%: "הצבת מיכלי המחזור בכל פינה בעיר בשילוב פעילויות הסברתיות בבתי הספר ובשכונות העיר אכן נושאות פרי. אין ספק שלהפוך את אופקים לעיר מובילה בתחום המחזור הוא תהליך ארוך מאוד אך כבר עכשיו ניתן לראות תוצאות באופן מיידי. בחצי שנה האחרונה נפח ההטמנה של העיר אופקים הצטמצם בכ- 15% ובאופן ישיר היקף הפסולת הממוחזרת גדל. אני שמח לראות את תושבי העיר לוקחים חלק מתהליך מבורך שכזה ומשתפים פעולה למען מטרה חשובה זו".

נתי מוצרי, מעמותת נגב בר קיימא המובילה את הקמפיין למחזור ואיכות הסביבה בעיר אופקים סיפר היום כי המהלכים האחרונים באופקים בתחום איכות הסביבה מצביעים על שינוי בעיר: "שיתוף הפעולה לו אנו זוכים מאנשי מערך החינוך בשטח, אגף שפע, וכלל מחלקות העירייה והמתנ"ס נותנים חיזוק עצום להטמעת הקמפיין, המהלכים האחרונים של אופקים בתחום איכות הסביבה הם הבסיס לקבלת תו תקן לאיכות סביבה והבסיס להפוך את אופקים לעיר בת קיימא".

פרסום ראשון :30/03/2011 11:42:18
עדכון אחרון :30/03/2011 12:00:56
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה