מורי מענית בסיור במפעל מכתשים

במסגרת הפיכתו לבי"ס סביבתי, בליווי ´מכתשים´ ו -"נגב בר קיימא: מורי בית הספר מענית ערכו סיור להכרת מפעל מכתשים ברמת-חובב.

אורחים מיוחדים ויוצאי דופן סיירו בשבוע שעבר בין מתקני מפעל מכתשים רמת חובב: מורי בית הספר היסודי מענית אשר בשכונת נווה-נוי. המורים ערכו סיור היכרות במקום במסגרת השתלמות מורים, כחלק מתהליך הפיכתו של בית הספר לבית ספר סביבתי על פי הקריטריונים של משרד החינוך. התהליך מתבצע בשיתוף פעולה של מכתשים, מנהל החינוך של עיריית באר שבע בראשותה של דר' חפצי זוהר, עמותת נגב בר-קיימא, וכמובן הצוות החינוכי של בית הספר בראשותה של המנהלת שוש דהאן.

את הסיור החלו המורים בתצפית על המפעל, מלווה בהסברים מפורטים על המתקנים השונים המייצרים את מוצריה של החברה המיועדים להגנת הצומח והחקלאות. המורים גילו התעניינות מיוחדת במתקנים המשוכללים המיועדים לשמירה על איכות הסביבה בתהליך הייצור, כגון המחמצן התרמי אשר משגיח ומנקה את הפליטה מהארובות, והמתקן המשוכלל לטיהור מי שפכים, אשר בזכותו היתה מכתשים לחברה הכימית הגדולה הראשונה בעולם הממחזרת את מי השפכים בתהליכי הייצור שלה. הם יכלו להתרשם מתוצאותיו של התהליך, כאשר צפו בכוס המכילה מי שפכים מטוהרים, שהם צלולים כמי ברז. בהמשך נערכה עבורם מצגת והסברים מפי מנהל מפעל מכתשים רמת-חובב משה אחימס.

תהליך הפיכתו של בית הספר מענית לבי"ס סביבתי החל בשנת הלימודים הקודמת אולם עיקרו מתקיים במהלך שנת הלימודים הנוכחית. התהליך כולל השתלמויות והדרכת צוות המורים, הדרכות ופעילות בנושאים הסביבתיים לתלמידים, ושינוי במבני בית הספר והחצר בכדי להפכם לירוקים יותר וידידותיים לסביבה. אדריכלית נוף הכינה תכנית מיוחדת להפיכת חצר בית הספר לחצר ירוקה, ובה צמחייה המותאמת לתנאי המדבר. בקרוב יותאמו מרזבי המבנים למחזור מי נגר מגשמים וטל. בחודש הבא יערך בבית הספר שבוע איכות הסביבה, שיכלול שלל פעילויות מגוונות ופינות למידה ויצירה, בנייה בבוץ, פינה מטאורולוגית, מתקני קומפוסט ומחזור, תחנת מיקרו-אקלים, תחנת רעש ועוד.

מנכ"ל מפעלי הייצור של מכתשים-אגן בישראל, דוד ניר, אמר כי: "מכתשים רואה חשיבות עליונה בחינוך הדור הבא של המדינה והאזור על ברכי ערכי איכות הסביבה. המיזם של הפיכת בית הספר מענית לבית ספר ירוק תואם את האני מאמין של החברה, המשלב חינוך למצוינות עם הקפדה ללא לאות על איכות הסביבה. אנו שמחים שמצאנו שותפים לדרך אשר מחויבים כמונו לערכים אלה ועושים ככל שביכולתם כדי להנחילם: מנהל החינוך של עיריית באר שבע בראשותה של דר' חפצי זוהר, עמותת נגב בר-קיימא בראשותה של בלהה גבעון, וכמובן הצוות החינוכי של בית הספר מענית בראשותה של המנהלת שוש דהאן.

פרסום ראשון :03/11/2010 16:58:43
עדכון אחרון :03/11/2010 16:59:29
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה