לוקחים אחריות על הסביבה, בשכונה א´, ביום המעשים הטובים

מראה יוצא דופן נגלה לעיני עוברי האורח בשכונה א´ היום (יום ג´, 16 במרץ): מאות מתושבי השכונה ותלמידי תיכון מקיף ח´ "פשטו" על הרחובות, כשהם מציידים במטאטאים ומברשות צביעה –מנקים, צובעים ומשפצים רחובות, גנים ציבוריים ומבנים בשכונה
כל זאת במסגרת בפרויקט "לוקחים אחריות על הסביבה ביום המעשים הטובים" שצוין היום בשכונה א', בשותפות עם עיריית באר-שבע, מנהל החינוך של העירייה, עמותת נגב בר-קיימא, בית הספר המקיף ח' בראשותה של המנהלת עופרה פרוינד, והמכללה הטכנולוגית, מכללת סמי שמעון, תנועת הצופים, קק"ל, מפעל 'טבע-טק' המאמץ את הפרויקטים החברתיים-סביבתיים בשכונה, וכמובן התושבים ובראשם ועד השכונה בראשותו של שלמה סלומון.

כידוע, מזה כשנתיים מתקיים בשכונה תהליך לו שותפים כל הגורמים הנ"ל ועוד, שמטרתו להפוך את שכונה א' לשכונה מקיימת. במסגרת זו פועל בשכונה "השולחן העגול", שבו נפגשים כל הגורמים ודנים בנושאים הטעונים שיפור בשכונה ועל הדרכים להוציא זאת אל הפועל. כך עלה גם רעיון מבצע הניקיון המרוכז ביום המעשים הטובים, בואכה פסח.
יש לציין כי בשכונה א' מתקיים תהליך יוצא דופן ונדיר, שבו כל הגורמים בקהילה משלבים ידיים למען קידומה של השכונה, באופן המהווה דוגמה ומופת לפעילות קהילתית-סביבתית אמיתית.

שיאו של היום היה טקס בו הוכרז על מקיף ח' כעל "בית ספר מקיים". בטקס השתתפו גם סגנית ראש העיר והאחראית על תיק החינוך דר' חפצי זהר, סגן ראש העיר ומחזיק תיק איכות הסביבה עו"ד יגאל אובישייביץ, מנהלת החינוך העל-יסודי בעירייה דר' רותי פרנקל, מנהלת עמותת נגב בר-קיימא בלהה גבעון, סגן מנהל מפעל 'טבע-טק' שמעון אלמליח, דר' עדי וולפסון ממכללת סמי שמעוון, תושבי השכונה וועד השכונה וכמובן צוות ההוראה ותלמידי המקיף. בסיומו של הטקס חתמו על הנוכחים על אמנה, בה נכתב בין היתר: "יחס התלמיד לסביבתו מתבטא ביחסו לזולת ולמניעת האלימות כלפי הסביבה והחברה. שיקולי הקיימות יהוו חלק מסדר היום של בית הספר ומרכיב חשוב בקבלת ההחלטות החינוך לקיימות יוצר מערכת יחסים מגוונת בין בית הספר לקהילה ולעיריית באר שבע. בית הספר יפעל לחיסכון במשאבים על מנת למזער פגיעה בסביבה למען הדורות הבאים".

את האירוע הובילה וריכזה רונית איבגי, מנהלת קשרי קהילה וסביבה בעמותת נגב בר-קיימא: "מה שקרה היום בשכונה א' היה מחזה מרגש ביותר. התגלה לי נוער נפלא ואכפתי, שהתייצב בהמוניו ועבד באמת קשה על הניקיון בשכונה. היה זה מבצע של התגייסות נדירה, של כל הגורמים הסביבתיים בשכונה ביחד, וכולם תחת המטרייה של עיריית באר שבע והאגף לאיכות הסביבה בראשותו של עו"ד יגאל אוביישביץ - שמגלה לכלך אורך הדרך אכפתיות, מעורבות ורצון אמיתי לחולל שינוי בשכונות הוותיקות של באר-שבע".
פרסום ראשון :17/03/2010 10:13:51
עדכון אחרון :17/03/2010 10:15:35
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה