מסע לזכרו של יוסי ציפרוט ז"ל

עשרות רוכבי אופניים מילאו את רחובות באר שבע במסע לזכרו של יוסי ציפרוט ז"ל.

הצלחת המסע השנה תהפוך אותו ככל הנראה למסורת שנתית. בלהה גבעון: העיר באר שבע חייבת שבילי אופניים. יש לה את כל הנתונים להיות כמו הולנד.

פעוטות, בני נוער, צעירים, מבוגרים ואפילו סבתא אחת בת 63 – היו בין עשרות (לפי הערכות: יותר מ-200 איש) שהשתתפו במסע אופניים עממי בנתיב הירוק, לזכרו של יוסי צ'יפרוט ז"ל. גם סגנית ראש העיר והממונה על תיק החינוך, דר' חפצי זוהר, ומנהלת תחום החינוך בעירייה דר' רות פרנקל נצפו בין בעלי הרוח הספורטיבית שדיוושו במסע לכל אורכו.

מסע האופניים "בנתיב הירוק" הינו יוזמה ברוכה של משפחת צ'יפרוט ביחד עם ועד שכונת הרמב"ם, עמותת נגב בר-קיימא הפעילה בשכונה זה מספר שנים, עיריית באר שבע, חברת 'כיוונים', הנהגת ההורים העירונית, בתי הספר בארי ומקיף א' וועדי ההורים שלהם. המסע, על שמו של הילד יוסי צ'יפרוט ז"ל, אשר נהרג לפני מספר שנים בתאונת דרכים בעת שרכב על אופניו, נושא עימו מספר בשורות וערכים: נושא הזהירות בדרים, נושא איכות הסביבה ועידוד הקמת שבילי אופניים בעיר ונושא פיתוח הכושר הגופני והרכיבה הספורטיבית. הרוח החיה והמארגנת היא רונית איבגי, מעמותת נגב בר-קיימא.

במסע הססגוני השתתפו מספר קבוצות מקצועיות של רוכבים. בלטו ביניהן הקבוצה של 'מכתשים' בראשות יוסי אבני, והקבוצה של ביה"ח סורוקה בראשותו של לודוויג. כמו כן הגיעו מספר קבוצות של בתי ספר יסודיים ותיכוניים, וכן לא מעט משפחות ובודדים שהגיעו כיוזמה עצמאית.


המסע החל בבית הספר בארי, בו למד יוסי בילדותו. בית הספר מצוי בשכונת הרמב"ם, סמוך לבית הוריו של יוסי ציפרוט ז"ל. לאחר מכן, בטור מופתי ובסיוע המשטרה ורשויות האכיפה של עיריית באר שבע, רכבו המשתתפים דרך צירים מרכזיים (המשחררים, שד' רגר), שנסגרו במיוחד למען המסע – לבית הספר מקיף א', שיוסי ז"ל היה תלמידו בעת שאירע האסון. בבית הספר נערך כל שנה טקס לזכרו של יוסי ז"ל. הטקס נערך באולם הספורט, בנוכחות המנהלת גילה בלאיש, והוא כלל שירה של מקהלת בית הספר, קטעי קריאה ומצגת מרגשת. חנה ציפרוט, אימו של יוסי ז"ל ריגשה את כל הנוכחים כשסיפרה על רגעיו האחרונים של בנה. אולם יחד עם זאת נשאה בדבריה בשורה של אופטימיות כאשר סיפרה על החלטת המשפחה על תרומת איבריו של יוסי להצלת חיים, ועל התגייסותם למאבק לבטיחות בדרכים.

מנהלת עמותת 'נגב בר-קיימא' בלהה גבעון, נשאה דברים בעת הטקס. גבעון אמרה כי סיפורו העצוב של יוסי ציפרוט ז"ל חייב להיות תמרור הזהרה על ההכרח שבהקמת שבילי אופניים בבאר שבע. "באר שבע היא עיר אידיאלית לשבילי אופניים. יש לה את כל הנתונים להפוך להולנד שנייה: היא שטוחה ויש בה מרחבים. שבילי אופניים יכולים למנוע בעתיד אסונות בהם מעורבים ילדים שרוכבים. אני קוראת מכאן לראש העיר, רוביק דנילוביץ, להעמיד את הנושא בין העדפותיו ולפעול במלוא המרץ להקמת שבילי אופניים בטוחים בבאר שבע", אמרה גבעון.

פרסום ראשון :26/05/2009 17:12:55
עדכון אחרון :26/05/2009 17:24:27
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה