הפורום לאחריות סביבתית-חברתית של מפעל ´מכתשים באר-שבע´ נערך בגן המעפילים שכונה ג

במסגרת "אימוץ" פרויקטים סביבתיים-קהילתיים בשכונה, על ידי הפורום, שמובילה עמותת ´נגב בר-קיימא´, הוצגו בפני משתתפי הפורום התוכניות להפיכת הגן הציבורי לגן קהילתי, ושל גן הילדים המקומי ל-"גן ירוק"
עם כניסתו של הפורום לאחריות סביבתית-חברתית המשותף למפעל 'מכתשים באר-שבע' ולתושבי האזור לשנה הרביעית לקיומו, חבריו כבר אינם עוסקים בשאלות של איכות סביבה במסגרת המפעל בלבד. כמו רוב עשרת הפורומים שפועלים במפעלי האזור, מיסודה של עמותת 'נגב בר-קיימא', גם הפורום של מפעל 'מכתשים באר-שבע' בחר להרחיב את פעילותו לפרויקטים סביבתיים-חברתיים בקהילה. חברי הפורום בחרו "לאמץ" את השכונה הבאר-שבעית הוותיקה ג', שהיא הסמוכה ביותר למפעל. במשך השנתיים בהם מתקיימים הפרויקטים בשכונה, שמובילה עמותת 'נגב בר-קיימא', נעשו מספר פעולות משמעותיות וחשובות, בשיתוף עם ועד הפעולה שקם בשכונה, בעידודה ויוזמתה של מנהלת קשרי קהילה וסביבה של עמותת נגב בר-קיימא רונית איבגי, בשיתוף עם עיריית באר שבע ומשרד החינוך. גופים נוספים ששותפים לפרויקטים: אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון, עמותת על"ם, אגודת פר"ח, חברת 'כיוונים', החברה למתנ"סים וכמובן החברה המאמצת 'מכתשים'.
 
אחד הפרויקטים הבולטים אותם מובילה עמותת 'נגב בר-קיימא' בשיתוף עם הפורום ועם עיריית באר שבע בשכונה ג' הוא: הפיכת הגן הציבורי 'מעפילים' לגן קהילתי, וגן הילדים המצוי בו ל-"גן ירוק" המוסמך על ידי משרד החינוך. גן זה הוא אחד משבעה גני הילדים שבו מתקיימת פעילות סביבתית לאורך כל השנה ובלווי מקצועי צמוד של שולה כהן (מנהלת בי"ס דקלים לשעבר), העושה פעילות זו בהתנדבות. בשבוע שעבר נערך בגן הילדים מפגש של הפורום. במפגש נכחו תושבי האזור החברים בפורום, מנהל מפעל 'מכתשים באר-שבע' אריה אלישיב, רכזת קשרי קהילה של 'מכתשים-אגן' רחל לוי, נציגי 'נגב בר-קיימא' ובראשם מנהלת העמותה בלהה גבעון ורונית איבגי, מוניקה ידלין מנהלת מחלקת גני הילדים בעיריית באר שבע, ורבקה מימון המפקחת על גני הילדים במשרד החינוך ונציגי ועד הפעולה של השכונה.
 
רונית איבגי סקרה בפני הנוכחים את הפעילות העשירה והמגוונת שנעשתה בשכונה במהלך שנת 2008. לאחר מכן הציגה הגננת הוותיקה, ברוריה, ביחד עם נציגות מערכת החינוך מוניקה ידלין ורבקה מימון, את הנעשה בגן בתהליך הכרתו כ-"גן ירוק" על ידי המשרד להגנת הסביבה. מנהלת עמותת 'נגב בר-קיימא', בלהה גבעון, דיווחה לנוכחים על התוכניות המשותפות לעמותה ולעיריית באר שבע עבור גן המעפילים, יחד עם אגף ההנדסה ואגף איכות הסביבה ובהן: בניית גן קהילתי מסביב לנושא ההעפלה, גינון קהילתי והתקנת מתקני ספורט ושעשועים. הנוכחים, ובמיוחד תושבי השכונה, הדגישו את החשיבות שבפיתוחו של הגן ברוח תוכניות אלו. בסיום הפורום נחנך שלט שהוצב על גן הילדים, המכריז על היותו חלק מפרויקט  "גן ירוק".
 
מנהלת עמותת 'נגב בר-קיימא',בלהה גבעון, אמרה כי: "פורום מכתשים באר שבע קיים כבר ארבע שנים בקירוב, ובשנתיים האחרונות חלה בו התפתחות חיובית של היפתחות לקהילה, ושיתוף פעולה עם שכונה ג' בפרויקטים חברתיים-סביבתיים. הפורום ימשיך לצאת לשטח וללוות את הפרויקטים הסביבתיים שמובילה העמותה בשכונה, ובכך יתרום לאיכות הסביבה לא רק בדיבורים אלא גם בפועל". גבעון הודתה לכל שותפיה של העמותה בפרויקטים בשכונה ג', ובראשם עיריית באר שבע, משרד החינוך וחברת 'מכתשים'.
פרסום ראשון :23/02/2009 13:43:59
עדכון אחרון :26/08/2009 09:54:41
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה