דימונה- עיר ירוקה

-הודעה לעיתונות-
דימונה נבחרה לאחת מ-10 הערים הירוקות בישראל.

הכנסו לגלריית וידאו וצפו בסרט אודות דימונה בת קיימא.
תערוכת "קלינטק 2008" , תערוכת איכות הסביבה הבינלאומית השנתית, ומגזין "גנים ירוקים" ערכו סקר בקרב מובילי דעת קהל מתעשיית הנוי בישראל לקראת פתיחת התערוכה, אשר במסגרתו נתבקשו לבחור מי הן הרשויות הכי מטופחות המשקיעות כיום בארץ בתחום הגינון והנוי * להפתעת כולם, רוב משתתפי הסקר שיבחו את הפריפריה ובמיוחד את אזור הדרום * לאחר שכלול הקולות, הדעות , נבחרה דימונה כאחת מ- 10 הערים המובילות בישראל בענף הגינון ותזכה להוקרה בתערוכה ( 3-4/6 ) לקראת יום איכות הסביבה הבינלאומי.
 
בשנים האחרונות ניכרת פריחה בתחום הגינון הציבורי בישראל. כל רשות עירונית ומקומית שמכבדת את עצמה, דואגת להקצות כמות נכבדה של שטחים להקמת פארקים וגינות בתחום שיפוטן, התחושה הכללית היא שהגינון הולך ותופס מקום מרכזי בסדר העדיפויות.
הנהלת תערוכת קלינטק 2008 וחברי מערכת "גנים ירוקים" פנו למספר לא מבוטל של מומחים ואישים, המלווים בעבודתם את המתרחש בזירה המאוד תוססת, וביקשו מהם לנקוב בעשרת הרשויות הכי מטופחות ומשקיעות כיום בארץ בתחום הגינון והנוי.
 
דימונה - עיר שומרת סביבה
כן, זו לא טעות, דימונה שלפני עשור שונה מדימונה של היום, כהבדל בין יום ולילה. לא בכדי זכתה מחלקת הגנים והנוף של דימונה וראש העירייה מאיר כהן, בפרס "נבחר השנה", לענף הגינון בקטגוריית "רשויות מקומיות", לשנת 2006. חבר השופטים, ציין אז בבחירתו, שהעיר הדרומית הפכה לעיר שומרת סביבה ושיבחה על שילוב קהילתי שיקומי בענף הגינון.דימונהעברה לדברי האגרונום גיל רוזנברג, בשנים האחרונות מהפך ולמרות תנאי הסביבה הקשים, "דימונה היום היא עיר מגוננת ויפה. יש לה טיילת יפה הפרושה לאורך כביש הערבה ובה הוצב פסל נוי של סמל, העיר אותו רואה כל מי שעובר בכביש. גם הכיכרות קיבלו שדרוג משמעותי באמצעות אלמנטים של פיסול ונוי, ואין ספק שמדובר בשיפור מהותי באיכות החיים של התושבים". כל ככר קיבלה נושא ופוסלה בהתאם: ספורט, שבטי ישראל ועוד. הקרדיט בפועל מגיע אגב לאחד העובדים במחלקת הגנים והנוף, בראשה עומד שרלי בן זיקרי, הנחשב לאומן ואשר מחולל נפלאות במיוחד בפיסול בכיכרות. דימונה גם משלבת בענף הגינון שלה פרויקטים של שיקום, בשיתוף עם מחלקת הרווחה. את הדחיפה לפיתוח הירוק של דימונה החל מאיר כהן, ראש העיר, בסיוע עמותת "נגב בר-קיימא".
 
פרסום ראשון :09/06/2008 09:16:44
עדכון אחרון :09/06/2008 18:18:56
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה