ככל שמתקרבים אל האופק- האופק מתרחק/ בלהה גבעון

ככל שהפתרון לבעיית הזיהום מרמת חובב מתקרב לסופו, יש מי שדואג להרחיקו מאתנו. עיר הבה"דים ,אשר לא מעט בזכותה, נכנסו המפעלים לתהליך ארוך של טיפול בבעיות הסביבתיות ברמת חובב.
ככל שהפתרון לבעיית הזיהום מרמת חובב מתקרב לסופו, יש מי שדואג להרחיקו מאתנו. עיר הבה"דים ,אשר  בזכותה נכנסו המפעלים לתהליך ארוך של טיפול בבעיות הסביבתיות ברמת חובב, הולכת ומתרחקת ואולי עמה גם הנחישות ונחרצות המפעלים לטפל בנושא באופן אינטנסיבי.
בשנים האחרונות השקיעו המפעלים השקעה  של כ- 2.5 מיליארד שקל,  בפתרונות טכנולוגיים למניעת המפגעים הסביבתיים. 
 את ארגוני הסביבה המסוימים המתהדרים בהגנה על הסביבה, אין תושבי הדרום מעניינים כלל ועיקר. הללו החליטו למנוע, פשוטו כמשמעו, את הקמת עיר הבה"דים  והסיבות לכך ברורות.
רמת חובב, כבר מזמן איננה מה שארגונים אלה מעוניינים לשמר , עבורם הנצחת  המצב שהיה ברמת חובב עד שנת 2004 הוא המציאות העכשווית והם עושים הכל על מנת  שהציבור יקבל מידע לא נכון ולא מעודכן. כל מי שמבקר ומעורב באיזה אופן ברמת חובב יודע איזה מהפך עברו המפעלים בארבע השנים האחרונות ויבין שיש כאן ממש "רדיפה" לשמה.
 אנו קוראים לכל מי שמייצג ציבור  לחברי כנסת, לאנשי תקשורת, ולשופטי ביהמ"ש המכובדים הדנים בסוגית עיר הבה"דים, "טלו קורה מבין עיניכם" היכנסו למפעלים וראו מה קורה שם, בקשו את תוצאות הניטור, את דוחות העמידה בתקנים, ברישיונות העסק, בררו באילו תקנים סביבתיים עומדים המפעלים והשוו עם מפעלים אחרים בארץ ובעולם, לפני שאתם חורצים את גורלנו ודוחים את הפתרון לבעיית רמת חובב- והוא הקמת עיר הבה"דים.
שבזכותו היום רמת חובב איננה עוד מקום מזוהם כפי שהייתה. התהליך אותו עוברים המפעלים יחד עם המשרד להגנת הסביבה והמועצה התעשייתית הוא אחד התהליכים שעוד ילמדו עליהם בתולדות איכות הסביבה בארץ. אנו עדים למאמצים ומודעים למשאבים המושקעים בטכנולוגיות החדשות ביותר בטיפול בשפכים ובזהום האויר. הדבר נעשה, אמנם תוך ויכוחים ובחריקת  שינים , אבל בסופו של דבר, זה קורה וכל זאת בשל עיר הבה"דים.
אנחנו כאן, נושמים רמת חובב 24 שעות ביממה ואנחנו יודעים מה קורה, "רדו מהעץ" עליו טיפסתם ותודו, בעובדות. רמת חובב הפכה למקום אחר ולא בזכותכם, אתם רק מרחיקים את הפתרון ומשבשים את התהליך שבו הולכים המפעלים. עיר הבה"דים היא הערובה לאוויר הנקי שלנו.
פרסום ראשון :18/03/2008 07:29:32
עדכון אחרון :29/03/2008 19:00:57
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה