עיר הבה"דים השכפ"צ הסביבתי של באר- שבע

נדחתה העתירה נגד הקמתה של עיר הבה``דים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את העתירה שהגישה עמותת אדם טבע ודין נגד הקמת עיר הבה``דים. יחד עם זאת הורה בית המשפט לצה``ל לדחות את תחילת העבודות בשבוע, כדי לאפשר לעמותה להגיש ערעור על ההחלטה.

הדרך המשפטית שבה הולכים הארגונים הללו (אדם טבע ודין ופעולה ירוקה) איננה מובילה לשיפור התנאים הסביבתיים, ההפך היא גורמת לעיכובים. הכתובת לשיפור המצב הסביבתי בנגב הם המפעלים התעשייתיים והמשרד להגנת הסביבה. הדרך שבה אנו, עמותת נגב בר- קיימא הולכים, היא הדרך הנכונה לדעתנו. רק פעילות יום יומית שבה הציבור עם המפעלים יחד, בשקיפות ובניית אמון הדדי מלבנים את הנושאים הסביבתיים ופותרים את הבעיות, מובילים לפתרון הבעיה. כל מי שמצוי בסוגיית רמת חובב רואה את ההתקדמות הגדולה בשיפור המצב בשלוש- ארבע השנים האחרונות והחשוב ביותר הערכות המפעלים לעתיד, התנאים  המושתים עליהם , האכיפה ובעיקר רצונם בשיפור מתמיד. בלי או עם עיר הבה"דים, אין ספק שרמת חובב הופכת למקום נקי יותר. התפקיד של הארגונים הסביבתיים ושל התושבים הוא לשמור ולהיות מעורבים לכל אורך הזמן כדי שזה יקרה.

שנים רבות נאבקנו, העלנו את רמת חובב למודעות ולסדר היום הציבורי ואכן, אפשר לומר כי יש שכר לפועלנו, רמת חובב של היום, איננה רמת חובב שהיתה עד שנת 2003-2004 את זאת הארגונים הללו אינם מוכנים לראות ולהבין ולכן ממציאים "אמיתות" משלהם אמיתות המושתתות על  אינטרפטציות, סקרים והיסטוריה. אני מקוה שהארגונים הללו יצטרפו לפעילות שלנו וישתתפו בפורומים הציבוריים ברמת חובב בפרט ובפורומים האחרים בכלל, רק כך, בעבודה קשה ויום יומית נגיע לאיכות סביבה נאותה יחד עם המפעלים והגורמים שבידיהם היכולת לשנות ולהשתנות.

 

פרסום ראשון :03/01/2008 11:30:45
עדכון אחרון :25/01/2008 12:44:24
עדכונים אחרונים
עמותת נגב בר קיימא
"נגב בר-קיימא" היא עמותה רשומה, שהוקמה בשנת 1998 מתוך הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון ולפיתוח בר-קיימא בנגב ויישומם, דרך השפעה על מקבלי ההחלטות והציבור כולו.
גרסה להדפסה